מה זה אימון עבורי?

 

איזה כיף שהגעתם עד לכאן – תודה! - עכשיו אספר לכם למה אני כאן.

כשאני חושבת מהו אימון עבורי אני חושבת על המשפט:

"מה שהביא אותי לכאן כבר לא מספיק כדי לקחת אותי מכאן לנקודה הבאה"

 

אני עברתי הרבה שינויים בחיי, החלפתי מדינות, החלפתי פקולטות, החלפתי קריירות, עשיתי שינויים ובכל שינויי עברתי סוג של תהליך. לעיתים התהליך היה לבד בהתכנסות פנימה, בהתבוננות ובהקשבה לקול הפנימי שלעיתים נדמה שיודע "יותר טוב מאתנו" מה נכון עבורנו.

הרבה פעמים ההחלטה בכלל נבעה ממקום של: "זהו אני לא יכולה יותר!" והיו פעמים שבכלל נעזרתי בגורם שני או שלישי תלוי אם אני סופרת את הקול הפנימי כישות בפני עצמה כדי להבין מה אני בעצם רוצה ואיך אני משיגה את זה.

 

בחלק מהצמתים החשובים בחיי עברתי תהליכי אימון בהם זכיתי לקבל נקודת מבט שונה וחדשה על חיי. בכל פעם קבלתי הצצה מדהימה אל תוך האופן שבו אני חושבת, פועלת ומתנהלת בעולם. רוב הדברים שגיליתי היה חיובים (כן, גם עבור פרפקציוניסטים כמוני), שזה בפני עצמו נכס אדיר לצאת איתו מתהליך האימון, בחלק מהאימונים יצאתי עם כלים להתנהלות נכונה ויותר אפקטיבית. ובחלק אחר של האימונים שעברתי יצאתי ממש עם תכנית פעולה סדורה וברורה של מה אני הולכת להשיג מהתהליך ואיך אמשיך את התכנית לבדי כשאסיים את התהליך.

 

מטרת האימון האישי היא להשיג שינוי בחיינו – זה יכול להיות שינוי קטן או טרנספורמציה של ממש בחיי המתאמן.

יש אנשים שמגיעים לתהליך אימון עם מטרה ברורה ובהירה כמו מציאת זוגיות, שינוי מקום העבודה, הקמת עסק חדש, קידום במקום העבודה שלהם ויש כאלו שבאים כי הם חשים צורך לברר דברים מסוימים בינם ובין עצמם.

המטרה שבוחר המתאמן היא בעצם דגם שאותו הוא יוכל לשכפל בעתיד ולהשתמש בו למטרה נוספת שתצוץ בהמשך חייו.

 

לאורך התהליך המתאמן מגדיר מי הוא רוצה להיות כדי שיוכל להשיג את המטרה שהציב לעצמו.

המי שאני רוצה להיות זה בעצם הערך הגדול בתהליך האימוני. זה כמו לאסוף צידה לדרך לפני המסע הגדול. זה לשנות מצב תודעתי, תפיסתי, הבנה של החולשות שלי, החסמים שמעקבים אותי, החוזקות והעוצמות שקיימים בי – כל אלו הם הכלים שאיתם אנחנו מסתובבים בעולם והם יכולים לשנות את המקום אליו אנחנו הולכים, אך בעיקר משנים את נקודת המבט שלנו על עצמנו ועל החיים בכלל.

וכך בנוסף ליצירת בהירות לגבי המטרה שהציב המתאמן בתחילת התהליך יוצא המתאמן עם כלים שיאפשרו לו להתנהל בעולם באופן יותר פרואקטיבי וחיובי.

 

באימון אני משתמשת בהרבה מאוד כלים מתחומים שונים שמאתגרים ופותחים את הקופסא שבתוך ראשנו. אני שואלת שאלות במטרה להבין מה אנחנו רואים דרך עינינו ואיך אנחנו רואים את העולם, אני מחזקת אתכם על כל הטוב שקיים בכם, והעוצמות שאני רואה בכם. אני עוזרת לכם לנוע אל עבר חלומותיכם, להגדיר, לפעול ואפילו להעז לחלום בגדול. ואת כל זה אני עושה באמצעות שאילת שאלות, אמפתיה ותקשורת חיובית. אני משתמשת בהקשבה, בסקרנות ובאינטואיציה שלי על מנת לשקף לכם מה אני רואה ומה אני שומעת.

 

המתאמנים לעומת זאת נדרשים להביא איתם פתיחות, אמונה בתהליך והתמסרות. כי כמו שכתבתי לכם בהתחלה כשאנחנו חפצים בשינוי לעיתים עלינו להשיל מעלינו דברים שידענו אמיתות שאחזנו בהם במשך שנים ולהעמיס על התרמיל לפני היציאה לדרך כלים ותפיסות חדשות שיובילו אותנו בבטחה אל עבר הפסגה הבאה שאנו חפצים להגיע אליה.

 

אני מאוד נרגשת לקראת כל אימון שאני זוכה להיות בו חלק כי אני זוכרת תמיד עד כמה התהליכים שאני עברתי היו משמעותיים עבורי ורואה בבירור את הדרך הארוכה שעשיתי, השינויים שהשגתי לאורך השנים, שמחה ונרגשת לאפשר את זה גם עבורך.

 

בואו נכיר בשיחת היכרות חינם

שירה 052.723.9990

שירה קינן

מובילה אנשים ועסקים בעולם של גם וגם

  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

@ כל הזכויות שמורות לשירה קינן 2017