איך למצוא כיוון ומטרה בחיים כשאתה רוצה גם...וגם ...וגםמאז שאני זוכרת את עצמי אהבתי הרבה תחומים ואף פעם לא היה לי ברור מה אני רוצה להיות כשאהיה גדולה,

ורציתי ועדיין אני רוצה להספיק להיות מלא דברים, גם רקדתי וגם שיחקתי כדורסל, רציתי ללמוד פסיכולוגיה בסוף למדתי אדריכלות, תוך כדי החלטתי שאני נרשמת גם לתואר ביחסים בינלאומיים - בקיצור הכל עניין ומעניין אותי...


במשך שנים חשתי המון תסכול כי הרגשתי שאני רוצה לעסוק בדברים אחרים, שאני מחפשת תחושה אחרת בעבודה, סיפוק לא רק מלתת שירות ולהגיע ליעדים.

ואני יודעת שאני לא לבד, הרבה מהמתאמנים שלי ומהסביבה הקרובה שלי נקרעים בין תחושת ההגשמה האישית לכל החובות שיש לנו כהורים, מפרנסים ובני זוג.

ומכיוון שזהו תהליך שעברתי אותו בעוצמה גבוהה בשנתיים האחרונות רציתי לשתף אתכם מהניסיון שלי ואיך אני מצאתי ייעוד באימון לאנשי הגם וגם בעולם האישי והעסקי,

בתקווה שהצעדים האלו יעזרו לכם להתחיל את המסע או להתקדם במסע שכבר התחלתם למציאת הייעוד או פשוט הכיוון הכללים שלכם בחיים.1. "תפסיקו לחשוב ותתחילו לעשות"

אחד העקרונות החשובים שאני עובדת אתם גם בחיים האישיים וגם בחדר האימון הוא לצאת לדרך לפני שמוכנים.

כל כך הרבה אנשים תקועים על לצבור ידע (גם אני), ללמוד, להיות מוכנים, לוודא שה...כל מושלם... ובזמן הזה החלומות יושבים במגירה ולא מתקדמים, העסק מדשדש או סתם זמן יקר מתבזבז כי אין כיוון ברור.

אך האמת היא שאנחנו לומדים מעשייה, איך נדע אם אנחנו אוהבים משהו או לא? רק מעשייה לומדים, מתפתחים ומדייקים.

אנחנו יכולים לדמיין בראש כמה שנרצה אבל זה לא מספיק, תהיו כל הזמן בתנועה, בעשייה ותלמדו על עולם התעסוקה, עולם העסקים או תחביבים תוך כדי.

הבהירות לא מגיעה ממחשבה היא באה ממחויבות ומעשייה, והדרך תתגלה לצועדים בה...


2. תצאו מהראש ותתחברו ללב

לפני שנתיים עברתי תהליך אימון אצל מאמנת שהמטרה שלו היתה לדייק את הדרך שלי, ידעתי על הרבה דברים שרציתי ועל הרבה דברים שלא רציתי לעשות יותר, אבל לא ראיתי את הדרך לא ידעתי איך אני אגיע לשם.

תוך כדי התהליך וקילוף השכבות ותהליך החקירה שאני כל כך ממליצה לכם לעבור, גם לבד, למדתי ונזכרתי בדברים שחשובים לי באמת, משם הגעתי לכתיבה והתחלתי לכתוב את הבלוג, הבלוג חיבר אליי הרבה אנשים טובים בדרך, אנשים קראו, התחברו וכשהתחלתי לאמן אנשים פנו אליי כי הם כבר התחברו אליי ברמת הלב.

הבלוג איפשר לי לצאת מהראש, מהחשיבה המתמדת על הדבר הבא ופשוט להתמסר לחיבור אל הלב, לאותנטיות למי שאני בפנים וכך בתוך שנה הרגשתי שאני מצליחה לתקשר לעולם את מי שאני בפנים ובכך למשוך אליי הזדמנויות ואנשים שמדויקים לי גם ברמת החברות וגם שותפים עסקיים והצעות למנטורינג, הרצאות ועוד הפתעות.

צאו אל העולם עם הלב שלכם אתם תופתעו לגלות כמה אנשים רוצים לשמוע את מה שיש לכם להגיד.


3. הדרך חשובה לא פחות מהיעד

כמה קל לנו ללכת לאיבוד במטרה הסופית? ביעד הנחשק?

בזמן שמה שחשוב זה הדרך, היא העיקר - ומי שאנחנו הופכים להיות תוך כדי המסע.

אל תיפלו לאשליה "שכשאני אדע או אגיע אז אני אהיה מאושר..." זה לא קורה, אנחנו קודם כל מאושרים במה שיש לנו, ושמחים בחלקנו ואז יש לנו גם את האורך רוח וגם את המיקוד להמשיך בתהליך החיפוש הפנימי.

תקופות של בלבול יש להן מטרה אחת והיא למצוא כיוון, לכן דעו שזה זמני ושאתם בדרך הנכונה.

יש לרבים מאיתנו את אשליית השליטה, אנחנו חושבים שאנחנו שולטים וצריכים לשלוט בחיים. אבל החיים מלמדים אותנו אחרת, בכל רגע נתון הכל יכול להתהפך, לכן למדו קצת להרפות, להבין שהדרך משאירה לכם סימנים, שיש עקבות, בעיקר בעברכם של הדברים שתמיד רציתם לעשות והחלומות שהיו לכם בעבר.

ו

4. חשיבה קצרת טווח וחשיבה ארוכת טווח

אומרים לנו להציב לעצמנו יעדים לשנה, שנתיים, שלוש אולי אפילו עשר שנים ואנחנו מתקשים לראות מה קורה היום או מחר.

אנשי הגם...וגם לא יודעים איפה הם יהיו עוד 3 שנים, העתיד הרחוק לא ברור להם, ואגב לא רק להם.

בעתיד המאוד קרוב אנשים יחליפו 20-30 מקומות עבודה במהלך חייהם לכן לא תמיד נכון לחשוב רק בטווחים ארוכים, חשבו גם בטווח הקצר, איזה צעדים תוכלו לעשות מחר, בשבוע הקרוב, בחודש הקרוב שיקדמו אתכם? במי תוכלו להיעזר? מי עשה את מה שאתם רוצים לעשות ויוכל לתרום לכם מהידע והניסיון שלו? חשבו קרוב, בדרך כלל כשאנחנו פותרים בעיות שמכורן בחוסר בהירות נקודתי אחר כך אנחנו יכולים לראות לטווח ארוך יותר.

תעברו בין תכניות הארוכות טווח לקצרות טווח כל הזמן כדי לוודא שאתם בכיוון הנכון.

היעדים לטווח הארוך ייתנו לכם השראה וייצרו לכם חזון, היעדים קצרי הטווח יעזרו לכם לוודא שאתם בהתקדמות ובעשייה.


5. כשהמטרה היא למצוא מטרה

נדמה לנו שאנחנו נולדים עם מטרה והיא קובעת לנו מה נעשה, אבל בפועל גם אם מישהו נולד עם כישרון שירה זה לא הופך אותו לזמר - הוא צריך לפעול כדי להפוך את עצמו לזמר.

תחשבו על כל הכוכבים הגדולים שלא לומר עומר אדם שהתגלה בתכנית כוכב נולד, הוא לא נולד זמר, הוא עשה את עצמו זמר, באותה מידה הוא היה יכול לא להצליח.

למי שלא נולד עם תשוקה בוערת למשהו אחד קשה להבין איך אנחנו אמורים להבין ומה אנחנו צריכים לעשות, וכאן נכנסת הפעולה, המטרה היא להבין מה המטרה, וזו עבודה בפני עצמה שדורשת דרך, סבלנות ולפעמים עזרה.

הנה דוגמא: ריי קרוק שקנה את מק דונלדס מהמייסדים עשה זאת בגיל 52, אין גיל למציאת מטרה, ייעוד או להצלחה.

צאו לדרך אף פעם לא מאוחר.


ואם אתם רוצים להמשיך את המסע שלכם שיביא לכם בהירות, כיוון ודרך לצעוד בה

אני מזמינה אתכם להוריד את קובץ השאלות לעבודה עצמית איתו תוכלו להתאמן ולחזק את השרירים המנטליים שלכם, במציאת כיוון, בחקירה של הייעוד, חלומות ישנים, מטרות וחיפוש אחר משמעות.

להורדה לחצו כאן.


ואם אתם רוצים לקבל עדכונים על כלים לחיים מסופקים יותר וגם בעלים משמעות הירשמו לניוזלטר כאן62 views0 comments

Recent Posts

See All
  • וואטסאפ (1)
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

@ כל הזכויות שמורות לשירה קינן 2017