המדריך ליציאה מאזור הנוחותכולנו אוהבות שגרה, אנחנו אוהבות שגרה בתנאי שנוכל מדי פעם לשבור אותה.

נכון, אנחנו יצורים מבולבלים ומבלבלים אבל אנחנו בחברה טובה.

טוני רובינס מדבר על רשימה מאוד ברורה של צרכים שאנחנו בני האדם זקוקים להם, מצד אחד בטחון וודאות ומצד שני גיוון ושונות.

לכן הרצון שלנו לצאת מאזור הנוחות בלי לוותר על הביטחון והוודאות הוא לגמרי טבעי.

אבל, שהייה ממושכת באזור הנוחות גם היא גובה מאתנו מחיר, לעתים מחיר הנוחות הוא לא פחות גבוה ממחיר האי נוחות הזמנית של היציאה מהאזור המוכר והידוע. אנחנו מרגישות תקועות, תסכול, חוסר מיצוי פוטנציאל, אי מימוש עצמי, חוסר משמעות, במילים אחרות "כלוב של זהב" וזו תחושה לא קלה ומחיר לא קטן לשלם.


אז איך בכל זאת אפשר לצאת מאזור הנוחות ולהפסיק את המעגל של תסכול והפחד?

הנה הרשימה שלי:


1) הבנה - יציאה מאזור הנוחות מתחילה בהבנה שאנחנו משלמות מחיר כבר עכשיו, מעצם העמידה במקום. הרבה פעמים התסכול הזה יש לו השפעה גם על הסביבה שלנו, גם על הבריאות ובטח על העיסוק היום יומי, חדוות העשייה נעלמת ואליה מצטרף חוסר מיצוי הפוטנציאל האישי.


2) מחיר – לכל שינוי יש מחיר. כשילדנו את הילדים שלנו היה ברור לנו שיהיה לזה מחיר, נישן פחות, הגוף שלנו ישתנה, לא נוכל לעבוד ועוד, מצד שני גם לבחור לא לעשות ילדים יש לזה מחיר, וכל אחד עושה את החשבון שלו.

כששלושת החברים ששלחו חללית לירח לפני שבוע נפגשו לפני 8 שנים הם ידעו בוודאות שמחיר הנחיתה על הירח יהיה כבד במיוחד, אבל הם החליטו שזה שווה את זה מבחינתם, הם שילמו מחיר עצום לאורך הדרך אבל המחיר של לוותר היה הרבה יותר כבד ואולי אפילו מחיר שהם לא היו מוכנים לשלם.


3) ידיעה – הסיבה שאפשרה להם לא לוותר על חלום החללית היא הידיעה. בהירות במילים אחרות, היו להם תכניות, היתה להם מפה, היה להם ניסיון וכל שאר הדברים שלא היה להם הם ידעו שיוכלו ללמוד תוך כדי הדרך או מאנשים מנוסים. בהירות לגבי המטרות נותנת לנו את הדלק שאנחנו צריכים כדי לצאת לדרך.


4) תשוקה – תשוקה לא מתפשרת, זה אולי אחד הסודות. כשאנחנו עושות משהו ובלב אנחנו אומרות לעצמנו "את זה אני יכולה לעשות כל היום" אז זה המקום שיש בו תשוקה אמתית והבנה שכשהלב שלנו נמצא במקום הנכון יש אין סוף אפשרויות כדי להתמודד עם אתגרים, לשלם מחירים ולהתפתח.


וממה כדאי להיזהר?


1) השוואתיות – הרבה פעמים שאנחנו רואים עסק, או חלום שלנו שמישהו אחר הגשים אז אנחנו משוות את המקום שהוא נמצא בו לאן שאנחנו נמצאות וזה משתק אותנו.

לא משווים צעד 20 של משהו אחר לצעד ראשון שלנו. גם מי שנמצא בצעד ה- 20 היה פעם בצעד הראשון. מה שאומר שאם מישהו הצליח אז גם אתן יכולות להצליח, כי אם מישהו מצא את התשובה אז גם אתן יכולות למצוא אותה, אולי תצטרכו ללמוד, להתאמץ, לקחת עזרה מקצועית – אבל זה בהחלט אפשרי.


2) אל תקשיבו לכולם – הסביבה שלנו רוצה לשמור אותנו באזור הנוחות שלנו מדאגה ואהבה ורצון לשמור עלינו. מצד שני הם לא משלמים ולא ישלמו את המחיר שנשלם אם לא נגשים את החלומות שלנו. תחשבו על כל הנשים והגברים שפרצו דרך במה שהם עשו, הם לא הקשיבו למה שאמרו להם אלא סחפו את הסביבה שלהם בתשוקה שלהם, בהתלהבות ובאמונה.


3) אל תקשיבו לראש – לפחות לא תמיד. למוח שלנו יש תפקיד מאוד ברור - לשמור עלינו מפני סכנות. הוא דואג שלא נבזבז אנרגיה על דברים מיותרים וכל דבר ששונה ממה שהוא מכיר הוא מבחינתו סכנה. זו הסיבה שהקול שלנו רועד ואנחנו מתחילים להזיע כשאנחנו מדברים מול קהל או עושים משהו בפעם הראשונה, הגוף מגן על עצמו. לכן אל תשכחו את הלב, האינטואיציה היא כאן כדי לכוון אותנו למקום שנכון לנו.


אשאיר אתכן אם משפט שמוביל אותי בשנים האחרונות ומאפשר לי לצאת מאזור הנוחות שלי פעם אחר פעם, מאפשר לי להרגיש בנוח עם הכתיבה שלי, העשייה שלי, היוזמות שלי ואפילו מדיי פעם איזה סלפי טוב, זה הציטוט של מריאן וויליאמסון מהספר "בחזרה לאהבה":

הפחד העמוק ביותר שלנו הוא לא שמא אנחנו חלשים מדי.

הפחד העמוק ביותר שלנו הוא שאנחנו בעלי עוצמה שמעל לכל שיעור.

זה האור שבנו לא האפלה שבתוכנו שמפחיד אותנו יותר מכול.

אנחנו שואלים את עצמנו, איזה זכות יש לי להיות מבריק,

יפהפה, מוכשר ואהוב?

למען האמת, איזה זכות יש לכם לא להיות?רוצות להתאמן איתי? דברו איתי!

37 views0 comments

Recent Posts

See All
  • וואטסאפ (1)
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

@ כל הזכויות שמורות לשירה קינן 2017