על השראה, הקשבה ואמונהאתמול בקורס האימון חברה חלקה אתנו תובנה משמעותית שהגיעה אליה, איך לא בשירותים.

כולנו היינו משועשעים, מסתבר שזה עניין לגמרי מדעי, מספר סיבות חוברות להן ביחד והופכות את המקלחת למקום פורה לרעיונות, פתרונות ותובנות. מקלחת היא כלי לגיטימי להשראה מסתבר.

בתור אחת שהמוח שלה קודח ברעיונות ומורגל לחפש וללקט תובנות הזדהיתי איתה מאוד. דעו לכם שאת הדברים הכי טובים אני כותבת בראש שלי במקלחת ובשירותים, ולכן אני מרגישה צורך להתנצל מראש על הבינוניות כי לצערי המשפטים השנונים ביותר והתובנות המשמעותיות ביותר נשארים במערכת, כלומר בחדר המקלחת.

השבוע זכינו לארח 25 חברים יקרים בסלון בתינו לקבלת מנה גדושה של השראה. הסלון התמלא חברים ומולנו עמד אחד האנשים היותר מקסימים שאני מכירה.

אשר טקה הוא אחד ממאמני הריצה שלי ויש לו סיפור מעורר השראה.

הוא נולד באתיופיה ועלה לארץ בגיל 7 עם משפחתו ובין היתר היה אלוף ישראל בריצות למרחקים בינוניים.

הסיפור שלו זה סיפור של נחישות, של היכולת לחוות קשיים ועדיין למצוא את הכוח כדי להתמודד ולפרק כל קושי לגורמים. זה סיפור של הרבה ניצחונות קטנים וגדולים, לא רק על מסלול הריצה אלא בעיקר בחיים עצמם, בהתפתחות, בהתאקלמות ובידיעה שהצלחה היא גם בחירה.

בסלון עם כל המבוגרים ישבו שלושה ילדים קטנים בפיג'מות שסירבו ובצדק ללכת לישון. הם היו מרותקים כי כולם סביבם היו מרותקים.

אז הם ישבו, הקשיבו והצליחו כנראה בחוכמתם הטבעית של ילדים להבין שאם 25 מבוגרים יושבים מרוכזים בדבר אז כנראה שקורה כאן משהו מאוד מיוחד.

במשך כל השבוע חשבתי על איך אשר בגיל של אוריה שלי עלה לארץ, למדינה שלא הכיר בה את השפה, לתרבות שונה והתחיל את חייו כאילו מחדש.

אחד הדברים שהכי מעוררים בי השראה בסיפור של אשר זה האמונה, זה היכולת לבחור לך אמונה חדשה פעם אחר פעם, להשיל תוויות שהודבקו לו בגיל צעיר ולהחליף אותן בתוויות שהוא בחר ושהולמות את האני החדש שלו. אשר למד לקרוא ולכתוב עברית רק בגיל 17 ואם לזה לא קוראים נחישות אז למה כן?

אתמול בערב התכנסנו כולנו במיטה לשעת סיפור, אך אני אמא שלא מפספסת הזדמנויות והחלטתי להניח את הספר בצד ו"להרביץ" בהם מעט מתורת המוטיבציה שלי.

דברנו על קשיים, הצלחות וכשלנות שהם חוו במהלך השבוע והתקופה האחרונה והזכרתי להם את הסיפור של אשר ועל כך שהוא למד לקרוא ולכתוב בגיל 17 בגלל נחישות חסרת פשרות והיכולת הבסיסית להבין שאם אני מצליח במקום אחד, למשל על מסלול הריצה, אז אני בטח יכול להעביר את ההצלחה מתחום הריצה לתחום הקריאה והלמידה.

תוך כדי השיחה המרתקת הצלחתי לראות את גלגלי המוח שלהם עובדים, הבחנתי במבט המהורהר על פניהם היפות ובאסימון שנפל להם אפילו שלא נתקלו באסימון מימיהם.

לפי השאלות החמודות שהם שאלו הבנתי שבשיחה החשובה הזו הם הצליחו להחליף אמונה אחת באחרת ושכנראה עכשיו הם לא ירימו ידיים מראש וינסו להתמודד גם עם מקצועות שפחות קל להם ויאמינו שהם יכולים להצליח.


השראה זו מילה שאני מאוד אוהבת. אני חושבת שלמדתי לאהוב אותה, להתיידד איתה ואולי אפילו להכיר אותה בפעם הראשונה בימיי כסטודנטית בפקולטה לאדריכלות.

דמיינו ברוחכם שיום אחד בבוקר קריר ושמיים אפורים אתם מתבקשים לשרטט מבנה כלשהו כי הגעתם לקורס שבו צריך ללמוד לתכנן, הרי זה מה שאדריכלים עושים כשהם יום אחד יהיו גדולים.

ואז אתם יושבים מול דף לבן וחושבים לעצמכם איזה בניין אתכנן לי היום.

גבוה, נמוך, ארוך צר או קצר, ישר עקום, שחור או לבן?

כאן מגיעה לעזרתכם מילה חביבה שעוזרת לכם למצוא את ההשראה, שתהיה הבסיס לתכנון הבניין שלכם.

את שעות ההכשרה בחיפוש אחר השראה העברתי בספרייה המטריפה של הפקולטה לאדריכלות במילנו, עוד יותר מטריפה היא הספרייה של המגזינים לאדריכלות שהיא בכלל חלומו הרטוב של כל אדריכל (טרום ימי האינסטגרם והפינטרסט) כל בניין עלי אדמות ששווה משהו הופיע באחד מהמגזינים המרהיבים הללו.

גם עכשיו כשאני כבר לא חולמת ולא מדמיינת בניינים באוויר אני עדיין אוהבת לחפש השראה בכל דבר שאני עושה, כנראה שמסלול היצירה שלי כבר הוטמע והשראה היא השלב הראשון בו נזרע הזרע שממנו צומחת כל יצירה.

הרבה דברים מעוררים בי השראה אך מעל הכל אנשים.

אני פוגשת הרבה אנשים ומנהלת לא מעט שיחות וגיליתי שכל אחד יכול להוות השראה.

מדהים אותי בכל פעם מחדש איך רובנו לא מצליחים לראות את עצמנו דרך המשקפיים שאחרים רואים אותנו שלא לדבר על המחשבה שאני יכולה להוות השראה עבור משהו.

מכיוון שהמיומנות אולי הכי חשובה של מאמן היא הקשבה, לפעמים נדמה לי שהמתנה הגדולה מהאימון היא לדלות פנינים. לא פעם ולא פעמיים אני מוצאת את עצמי לוקחת מכל אדם שאני פוגשת משהו לחיים, כל אחד בדרכו הוא, בקשיים שחווה, בהתמודדויות ובהבנות יכול לתת לנו ערך וללמד אותנו שיעור – בכל אחד טמונה פנינה.

יש לנו לפעמים מחשבה לא נכונה שאנחנו צריכים ללמוד הכל לבד, שאנחנו צריכים לעשות את כל הטעויות בדרכנו להצלחה, אבל בדיוק בשביל זה קיימת ההשראה.

באנגלית יש משפט שאומר LEADERS ARE READERS ואם כבר קוראים אז לרוב הם קוראים אוטוביוגרפיות כי היכולת ללמוד מניסיון של אחרים בלי הצורך לעשות טעויות בעצמך היא יכולת חשובה, בכלל היכולת ללמוד בלי להיכוות היא משהו לשאוף אליו, אין צורך להתרסק על הקרשים כדי ללמוד את הלקח שלנו.

בלועזית השראה זה INSPIRATION פעם שמעתי הרצאה מדהימה על כך שהשראה זה בעצם להיות

IN SPIRIT כלומר להיות ב"רוח" או להיות ב"נשמה".

אחד הדברים המדהימים שקראו לי בעקבות לימודי הקואצ'ינג הוא החיבור המאוד, מאוד חזק פנימה, אל האני הקטנה והמתולתלת שיושבת פנימה בתוך תוכי.

האני הקטנה זו האני הילדה, מסתבר שבכולנו יש אני קטן שלמרות שגדלנו והתפתחנו הוא או היא נשארו קטנים והילדה הזו במידה מסוימת מנהלת את הילדה הגדולה שאני היום. עיקר הניהול בא לידי ביטויי באמונות.

אמונות הם פשוט מחשבות שאנחנו חושבים פעם אחר פעם ואז בפעם הלא יודעת כמה שחשבנו אותה היא עלתה דרגה והפכה עצמה לאמונה – כלומר לסטייטמנט שאין להתווכח אתו.

גם אני גדלתי עם לא מעט אמונות, הרבה אמונות חיוביות אך לגם כמה וכמה שליליות. למשל יש לי אמונה שאני כותבת עם לא מעט שגיאות כתיב כי את בית ספר יסודי למדתי בחו"ל אבל בתכלס למדתי בבית ספר ישראלי בחו"ל שדברו בו עברית כך שהאמונה הזו יכולה היתה גם להיות שונה.

כך או כך אני כותבת עם לא מעט שגיאות כתיב שנחסכות מכם בעת העריכה.

ואחרי שכתבתי את הפוסט הזה כמה וכמה פעמים, הרגשתי שאני תקועה ושאני לא מצליחה לחדד לעצמי שום תובנה, החלטתי לעצור, לנקות את הראש, לעשות מקלחת או יותר נכון לקלח את הילדים כדי לקבל את ההשראה שהיתה חסרה לי כדי לסיים את הפוסט הזה.

ואז פתאום הבנתי את מעגל היצירה, לא רק של כתיבה אלא את המעגל של יצירת החיים שלנו.

כשאנחנו מקשיבים וקשובים פנימה למהות האמיתית שלנו אנחנו בעצם נמצאים ב"נפש" ב"נשמה"

((IN SPIRIT השהיה בנשמה מאפשרת לנו להתחבר למקום הנקי, למקור, למקום שבו נולדו לנו כל האמונות, ההקשבה לעצמנו ולאחר וגם היכולת לקבל השראה (נתינה) מהאחר זה המקום שבו אנחנו פתוחים לקבלה ויכולים לשנות אמונה וכך להמשיך להתפתח ולהתקדם.

"רק על עצמי לספר ידעתי" אמרה אישה חכמה לפני אי אלו שנים, וגם אני רק על עצמי לספר ידעתי שהמקומות שבהם הקשבתי, למדתי והפכתי סימני קריאה לסימני שאלה היו המקומות הכי משמעותיים עבורי, שם עשיתי קפיצות בהתפתחות ובפתיחות שלי.

תהיו בהקשבה, תהיו פתוחים להכניס השראה פנימה ושימו סימן שאלה אחרי כל אמונה ובדקו אותה.

#השראה #הקשבה #אימון #בלוג #בלוגאישי #התפתחות #קואצ39ינג #שירהאורןקינן #אמונה #כתיבה #התפתחותאישית

3 views0 comments

Recent Posts

See All
  • וואטסאפ (1)
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

@ כל הזכויות שמורות לשירה קינן 2017