על נשים ולב פתוחלפני שבועיים בצעד ספונטני הקמתי קבוצת הליכה שמורכבת מנשים שאני לא מכירה.

בעקבות הפגרה שלקחתי מקבוצת הריצה התחלתי לרוץ לבד, הרבה יותר לאט ובשעות מאוחרות, נהנית מהשקט והלבד. אך מהר מאוד גיליתי שהדבר שהכי חסר לי מקבוצת הריצה הן החברות והחברים היקרים שלי, שהם לגמרי החלק הכי משמעותי עבורי בחוויית הריצה.

אז החלטתי ליזום קבוצת הליכה, לפגוש ולהכיר נשים חדשות שכל אחת הן עולם ומלואו. וכך יצא שנפגשנו לנו ערב אחד בפארק 6 נשים זרות לחלוטין, שכל אחת החליטה לצאת מביתה החם אל הערב הקר.

השבוע כבר היינו 10 נשים, שוב זרות, שוב אמיצות וכנות שבאו בלב פתוח וזה היה מרגש עד מאוד איך תוך שעה כולנו הפכו לקבוצה חמה ומגובשת.

מרגע שהתחלתי להיחשף ולהיפתח אל העולם הרוחני אחד העקרונות הבסיסיים שלמדתי הוא האחדות – האחד שאנחנו, שבעצם יש בינינו הרבה יותר מן המשותף ושאפילו ברמה הפיזית, האנרגטית אנחנו קשורים וההפרדות שבינינו מקורן בפחד שירשנו מהיסטוריה בת אלפי שנים של דתות, מלחמות ואמונות איך לומר בלי לפגוע – פרימיטיביות!!

קשה לנו להאמין שזרים גמורים יכולים במעט זמן להפוך להיות חברים, קרובים ולעיתים אפילו משפחה.

לב פתוח – זו האנרגיה שגורמת לי להכיר פעם אחר פעם אנשים חדשים, שונים והפוכים ממני וליצור קשרים עם אנשים שפעם לא הייתי יכולה לדמיין כמו חרדית מבני ברק, מתנחלת מהשומרון, כומר מלבנון, גבר דרוזי ועוד ועוד.

כשפרסמתי את הפוסט הראשון שלי בבלוג לפני 8 חודשים, שלחה לי חברה הודעה מרגשת. היא כתבה: "אם רק הייתי פוגשת עוד בחורות כמוך אולי הגישה שלי לנשים הייתה יותר חיובית". התרגשתי מאוד לקרוא את ההודעה ובוא בעת הצטערתי על החוויה שלה כי מאז שאני זוכרת את עצמי אני מעריצה כמעט רק ובעיקר נשים. גדלתי במשפחה של נשים חזקות במיוחד, עצמאיות, עוצמתיות ומעצימות בעצמן.

​כששמעתי ציטוט שנאמר על ידי הדלאי שנשות המערב הן שיביאו את השלום לעולם, ידעתי שידעתי את זה. כלומר לי ברור שנשים הן התקווה הגדולה ביותר שטומן לנו העתיד.

ולא בגלל שאנחנו טובות יותר או מוצלחות יותר (ממ...) פשוט כי במשך מאות שנים מקומנו נגזל מאתנו והתרבות הפטריארכלית לא היטיבה עם העולם בלשון עדינה ומעודנת.

לשמחתי העולם שלנו עובר טרנספורמציה ענקית בכל מה שקשור לאנרגיה נשית. אחרי מאות ואלפי שנים של דיכוי נשי, יש התעוררות נשית כמעט בכל תחום, נשים זוכות להשמיע קולן, להיות משמעותיות וטובעות את חלקן בעתיד העולם.

כשהייתי בת 6 עברנו לגור בפריז. מעבר לא טריוויאלי למי שנולדה בבית שאן הרחוקה. אבא שלי עבד בכל רחבי אירופה ובתקופה ההיא למי שזכור היה נהוג לשלוח גלויות בכל נסיעה.

באחד מהביקורים של אבי בלונדון הוא שלח לי גלויה של מדונה, שעד היום נמצאת אצלי, אני זוכרת אותי בתור ילדה מעריצה את מדונה היו לי את התקליטים שלה וחלמתי כל הזמן להתלבש כמוה, תודה לאל האירוע הזה לא קרה, מה שכן קרה זה שנשארתי מעריצה של נשים, ושל נשיות חזקה לא מתנצלת, בטוחה ולא מתפשרת.

אני אוהבת מאוד את המילה מנהיגות. מאוד מאמינה ​שזו אחת היכולות הכי משמעותיות שיכולות להיות לבן אדם.

מנהיג יכול להיות מורה רוחני ויכול להיות גם ראש ארגון פשע. העיקרון הוא אותו עיקרון, לדעת להנהיג זה לדעת להוביל לא לדחוף, להראות את האיך והלמה, לצייר יעד, לסלול דרך.

מנהיגות נשית היא בהחלט המרכיב החסר בפאזל של חיינו. לא סתם בארה"ב חולמים אנשים רבים שאופרה ווינפרי תהיה הנשיאה הבאה. ללא ספק אנחנו חיים כיום בסביבה שבה כמעט כל דבר אפשרי וגם נשים מגיעות לכל פסגה רמה והרצון לשינוי בתפיסת העולם הוא ממש הכרחי.

ואולי דווקא עכשיו הגיעה העת שבה נשים מבקשות לתפוס את מקומן בעולם כמנהיגות, אפילו מנהיגות רוחניות, גם ביהדות יש את נשות הכותל שתובעות את מקומן כבעבר. בעולם כולו יש קבוצות של נשים שקוראות לעצמן "כוהנות" והן מחיות לאט לאט את האלילות הרבות שהיו קיימות לאורך ההיסטוריה ונעלמו להן סופית עם מסעי ציד המכשפות.

הנשים של היום לא מבקשות לעשות זאת במקום הגברים אלא לצדם וזו התקווה שהן מביאות איתן בשונה מהעבר.


השבוע אותה החברה ששלחה לי את ההודעה לגבי הנשים העלתה את הנושא בפורום מורחב.

הסתכלתי עליה בהערצה כי נזכרתי בכל אותן האמונות שאני נושאת איתי כבר שנים, כאבים מהעבר שעדיין מדממים, חשבתי על איך במהלך לימודי האימון היא ואני מצליחות להסתכל על הפצעים האלו בעיניים גם אם בעיניים דומעות ולראות איך אט אט הן כבר לא משרתות אותנו והנה הגיע העת להיפרד.

קשה לתאר לזר מה קורה בכיתה הזו בכל יום רביעי,. אבל אם יש דבר אחד שאולי אני יכולה לחשוף זה העקרון של "לב פתוח" בכל יום רביעי כבר יותר משנה אנחנו נפגשים 25 אנשים, פעם זרים, היום חשופים וקשורים האחד בשני.

כולנו באנו הנחנו את ליבנו החשוף, את פצעינו המדממים שבוע אחרי שבוע, התאמנו, התפתחנו וצמחנו. וכל אחד מאתנו עשה דרך משמעותית ביותר השיל מעליו את כל מה שהביא אותו למקום הזה וכבר לא משרת אותו במסע שמכאן והלאה. והנה בעצם החשיפה של הפצע המדמם אל האור והשמש כולנו הצלחנו לסגור פצעים רבים ולהפוך אותם לצלקת.

לב פתוח בלי הגנות, שריונות ומגננות מפגיש אותי בכל פעם מחדש עם כל הטוב שקיים בעולם.

"אין לראות את הדברים היטב אלא בלב בלבד.

כי הדבר החשוב באמת סמוי מן העין"

אנטואן דה סנט-אכזופרי

#אימוןאישי #שירהקינן #השראה #שינוי #מאמנתאישית #רומי #קואצ39ינג #אופרהווינפרי #לבפתוח #בלוג #בלוגאישי #כתיבה #התפתחותאישית #אימון

6 views0 comments

Recent Posts

See All
  • וואטסאפ (1)
  • Facebook
  • YouTube
  • Instagram

@ כל הזכויות שמורות לשירה קינן 2017